Разлика помеѓу преработките на „Акад“

Додадени 63 бајти ,  пред 8 години
с
с (Отстрането уредувањето на 77.29.225.47 (разговор), вратено на последната верзија на Luckas-bot)
[[lv:Akadas valsts]]
[[hu:Akkád Birodalom]]
[[mr:अ‍ॅकेडियन साम्राज्य]]
[[ms:Empayar Akkadia]]
[[no:Det akkadiske rike]]
21.521

уредување