Разлика помеѓу преработките на „Американска академија на уметностите и науките“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
== Надворешни врски ==
* {{официјална|http://www.amacad.org}} {{en}}
{{рв|American Academy of Arts and Sciences}} {{en}}
* {{официјална|http://www.amacad.org}}
* [http://www.amacad.org/members.aspx Тековни членови на академијата] {{en}}
{{Ризница-ред|American Academy of Arts and Sciences|Американската академија на уметностите и науките}}
 
[[Категорија:Научни друштва]]