Вампирџија (филм): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Со хорор елементи и ироничен хумор се осознава суеверието на македонскиот човек здробен од турското ропство, но се утврдува и неговиот бунт кон духовниот и физичкиот терор, изразен преку традицијата на вампирџистовото и комитаџиството.
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.plavevski.net/?p=98 Официјалнa веб-страница на филмот "Вампирџија"]
 
 
[[Категорија:Македонски филмови]]
92

уредувања