Вампирџија (филм): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: Вампирџија е ТВ филм во режија на Горан Тренчевски, а сценариото на филмот е напишано ...)
 
Нема опис на уредувањето
Вампирџија е ТВ филм во режија на [[Горан Тренчевски]], а сценариото на филмот е напишано од [[Владимир Плавевски]].
 
[[Податотека:Scena od filmot Vampirdzija.jpg|thumb|Сцена од филмот "[[Вампирџија (ТВ филм)| Вампирџија]]"]]
92

уредувања