Разлика помеѓу преработките на „Филипо Инѕаги“

Додадени 198 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
{{Infobox football biography 3
| name = Филипо Инзаги
| fullname = Филипо Инзаги
{{A.C. Milan squad}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Инзаги}}
[[Категорија:ФудбалериЖиви на Миланлуѓе]]
[[Категорија:РодениФудбалери вона 1973ФК годинаВерона]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Парма]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Аталанта]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Јувентус]]
[[Категорија:Фудбалери на Милан]]
[[Категорија:Италијански фудбалери]]
[[Категорија:Родени во 1973 година]]
[[Категорија:Фудбалери на Милан]]
 
[[ar:فيليبو إنزاغي]]