Разлика помеѓу преработките на „Фудбалски Лига куп на Англија“

с
нема опис на уредувањето
с
Во Австралија, два натпревари од секое коло, полуфиналињата и финалето се емитуваат во живо на Фокс Спортс. Во САД и Канада, натпреварите се пренесувани на Сетанта Спортс. Во Африка, Супер Спорт ги пренесува натпреварите, додека Тен Спортс и Тен Екшн+ го покриваат настанот во Индија и Пакистан. Во Скандинавија, натпреварите се пренесувани од Канал+.
 
[[Категорија:Англиски фудбал]]
 
[[ar:كأس رابطة الأندية الإنجليزية المحترفة]]