Јоханес Гутенберг: Разлика помеѓу преработките

дополнување
Нема опис на уредувањето
(дополнување)
|spouse =
|children =
|relations =не се знае дали е венчан со жената од Страсбург Елеинн која што го тужела поради прекшок на ветување за брак.
|relations =
|website =
|footnotes =
Анонимен корисник