Кратер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 665 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
Нема опис на уредувањето
Поимот '''Кратер''' може да се однесува на:
 
* [[Кратер Македонски]], Македонскимакедонски крал од династијата Аргеади во [[КралствотКралството Македонија]]
* [[Кратер (генерал)]], генерал во војската на Александар МакедонијаМакедонски
* [[Вулкански кратер]]
* [[Кратер настанат од удар]]
 
{{Појаснување}}
 
[[af:Krater]]
[[bs:Krater (čvor)]]
[[bg:Кратер]]
[[ca:Cràter]]
[[da:Krater]]
[[de:Krater]]
[[en:Crater]]
[[es:Cráter]]
[[eo:Kratero]]
[[eu:Krater (argipen)]]
[[fr:Cratère]]
[[gl:Cráter]]
[[ko:구덩이]]
[[hi:क्रेटर]]
[[hr:Krater (razdvojba)]]
[[it:Cratere]]
[[he:מכתש]]
[[sw:Kasoko]]
[[la:Crater]]
[[hu:Kráter (egyértelműsítő lap)]]
[[nl:Krater]]
[[ja:クレーター (曖昧さ回避)]]
[[no:Krater]]
[[nds:Krater]]
[[pl:Krater]]
[[qu:Kratir]]
[[ru:Кратер]]
[[simple:Crater (disambiguation)]]
[[sl:Krater]]
[[fi:Kraatteri (täsmennyssivu)]]
[[sv:Krater]]
[[th:Crater]]
[[tr:Krater]]
[[uk:Кратер (значення)]]
6.511

уредување