Разлика помеѓу преработките на „Мона Лиза“

Одземени 28 бајти ,  пред 8 години
Одбиена првата промена (од 62.162.216.15) извршени по ревизијата 2070895 од Bjankuloski06
(Одбиена првата промена (од 62.162.216.15) извршени по ревизијата 2070895 од Bjankuloski06)
 
Во [[19 век]], името Мона Лиза започнува да означува „многу“ низ [[Европа|европските]] народи. Пред да се утрвди името на оваа слика, биле употребувани многу друѓи различни имиња. Едно од тие имиња е „''непознатата дама од Фиренца''“.
 
najglupiiiiiiii :D:D:D:D:D
 
== Историја ==