Име на Југославија: Разлика помеѓу преработките

с
Брзо додавање категорија Кралство Југославија (со користење на HotCat)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Брзо додавање категорија СФРЈ (со користење на HotCat))
с (Брзо додавање категорија Кралство Југославија (со користење на HotCat))
 
[[Категорија:СФРЈ]]
 
[[Категорија:Кралство Југославија]]