Разлика помеѓу преработките на „Кралска академија на науките (Шведска)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
== Поврзано ==
[[Податотека:KungligaNobel2008Chemistry Vetenskapsakademiennews conference0.jpg|мини|десно|КралскатаПресконференција во салата за академијаседници на наукитеакадемијата]]
*[[Кралски академии во Шведска]]
*[[:Категорија:Членови на Кралската шведска академија на науките|Членови на Кралската шведска академија на науките]]