Разлика помеѓу преработките на „Кралска академија на науките (Шведска)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
[[Категорија:Кралска шведска академија на науките| ]]
[[Категорија:Национални академии на науките|Шведска, Кралска]]
[[Категорија:Кралски академии во Шведска|Науки]]
[[Категорија:Нобелова награда|Академија, Науки]]