Разлика помеѓу преработките на „Стокхолм“

Одземени 55 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Stockholm old town 2002.jpg |мини|300п|десно|Стариот град на Стокхолм]]
'''Стокхолм''' е [[главен град|главен]] и најголем [[град]] во [[Шведска]]. По процената од [[2004]], градското подрачје имало 765.044, а пошироко 1.704.930 жители.