Разлика помеѓу преработките на „Сметачка мрежа“

с
r2.5.4) (Бот Менува: tl:Lambat-lambat ng kompyuter
с (r2.5.2) (Бот Менува: mhr:Компьютер вапш)
с (r2.5.4) (Бот Менува: tl:Lambat-lambat ng kompyuter)
[[fi:Tietokoneverkko]]
[[sv:Datornätverk]]
[[tl:NetworkLambat-lambat ng kompyuter]]
[[ta:கணினி வலையமைப்பு]]
[[th:เครือข่ายคอมพิวเตอร์]]
5.215

уредувања