UTC-12:00: Разлика помеѓу преработките

Одземени 47 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* [[Бејкер (остров)|Бејкер]] и [[Хауленд (остров)|Хауленд]] (ненаселени острови, територии на [[САД]]).
 
UTC−12 е наутичка часовна зона која ги опфаќа морските подрачја помеѓу [[180-ти меридијан|180°]] и [[172-ри западен меридијан|172°30′]] [[ЗГД]]. Времето во оваа зона се добива со одземање на 12 [[час]]а од [[Координирано универзално време|координираното универзално време]]. Бродовите што го користат ова време се последните што го започнуваат тој [[календарски ден]]. Зоната не е населена со луѓе.
 
== Поврзано ==