Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Сликар-никулец“

нема опис на уредувањето
с
{{asbox
<div class="boilerplate metadata" id="stub">
| image = Vincent Willem van Gogh 107.jpg
{|cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color:transparent"
| pix = 30
|[[Image:ldv.jpg|40px|Лонардо да Винчи]]
| subject =
|''&nbsp;Оваа статија за [[сликар]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}|action=edit}} проширите.]''
| qualifier = за [[сликар]]
|}
[[Категорија:| category = Никулци за сликари]]
</div>
| tempsort =
[[Категорија:Никулци за сликари]]
| name = Шаблон:Сликар-никулец
}}<noinclude>
 
[[en:Template:Painter-stub]]
[[zh:Template:Painter-stub]]
</noinclude>