Разлика помеѓу преработките на „Гепард“

Додадени 105 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
| binomial = ''Acinonyx jubatus''
| binomial_authority = (Schreber, 1775)
| range_map = Cheetah range.gif
| range_map_caption = Распространетост на гепард
}}
 
76

уредувања