Разлика помеѓу преработките на „Гепард“

Одземен 1 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
кога ќе наполнат една и пол година, сепак браќата и сестрите остануваат заедно сѐ додека не станат добри ловци. Гепардот лесно се припитомува, во времето на египетските фараони ги користеле за лов.
 
[[Категорија:Mачки|*Мачки]]
 
{{Link FA|bg}}
76

уредувања