Boyan

Додадени 123 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| [[File:Gagea whole plant.jpg|180px|Жолта гејџија - Gagea lutea]]
|
<center><font face="Papyrus" size="5" style="color:#000000; color:orange">ДОБРЕ ДОЈДОВТЕ НА МОЈАТА СТРАНИЦА!</font></center>
; Добре дојдовте!
 
Се викам Бојан и на Википедија сум од [[5 септември]] [[2005]] година. Се интересирам пред сè за биологија, па затоа во моите кориснички придонеси доминираат статии со тематика од оваа природна наука. Ги пишувам статиите затоа што '''ми е мерак''' и затоа што на интернет нема многу (би рекол - николку) достапни (и опширни) податоци '''на македонски јазик''' за различни биолошки теми кои сметам дека се важни секој да ги знае.