Разлика помеѓу преработките на „Лисици“

Додадени 28 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Таксономија | name = Лисица | image = Rød ræv (Vulpes vulpes).jpg | image_caption = Vulpes vulpes | regnum = Animalia | phylum ...)
 
| genus_authority = (Frisch, 1775)
| type_species = ''[[Vulpes vulpes]]''
| type_species_authority = ([[Карл Лине|Linnaeus]], [[1758]])
| subdivision_ranks =
| subdivision =
76

уредувања