Разлика помеѓу преработките на „Кога лисјата паѓаат (ТВ серија)“

нема опис на уредувањето
| endtheme = Yarane
| country = [[Турција]]
| language = [[Турски јазик|Турскитурски]]
| network = [[Податотека:L17.jpgА1 телевизија|30pxА1]] (2010-2011)</br>[[А1Сител Телевизија|Сител]] (2011-)
| picture_format = 480i (SDTV)
| audio_format = [[стерео]]
| location = [[Истанбул]]
| first_aired = {{flagicon|TUR}}[[Турција]]<br/>13 септември, 2005 - 29 декември, 2010<br/>{{flagicon|BUL}}[[Бугарија]]<br/>23 ноември, 2009 - до сегасè уште<br>{{flagicon|SER}}[[Србија]]<br/>6 декември, 2010 - до сегасè уште<br>{{flagicon|BIH}}[[Босна и Херцеговина]]<br/>26 март, 2011 - до сегасè уште<br/>{{flagicon|MKD}} [[Македонија]]<br/>6 септември, 2010 - досè сегауште
| last_aired =
| preceded_by =