Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Квантна механика“

с
r2.7.1) (Бот Менува: hu:Kategória:Kvantummechanika
с (r2.4.6) (Бот Додава: zh-yue:分類:量子力學)
с (r2.7.1) (Бот Менува: hu:Kategória:Kvantummechanika)
[[lt:Kategorija:Kvantinė mechanika]]
[[lmo:Categuria:Mecàniga di quanta]]
[[hu:Kategória:KvantumfizikaKvantummechanika]]
[[ms:Kategori:Mekanik kuantum]]
[[mn:Ангилал:Квант механик]]
11.372

уредувања