Разлика помеѓу преработките на „Пела“

Додадени 13 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: hu:Pella
с (Бот Додава: sk:Pella, ar:بيلا (اليونان) Менува: zh:培拉)
с (Бот Додава: hu:Pella)
[[cy:Pella]]
[[de:Pella (Makedonien)]]
[[et:Pella]]
[[el:Αρχαία Πέλλα]]
[[en:Pella]]
[[es:Pella (Grecia)]]
[[et:Pella]]
[[fa:پلا]]
[[fi:Pella]]
[[fr:Pella]]
[[it:Pella]]
[[ja:ペラ]]
[[la:Pella]]
[[hu:Pella]]
[[nl:Pella (Macedonië)]]
[[nnja:Péllaペラ]]
[[no:Pella]]
[[nn:Pélla]]
[[pl:Pella (starożytna Macedonia)]]
[[pt:Pela (Macedônia)]]
[[sk:Pella]]
[[sr:Пела (град)]]
[[fi:Pella]]
[[uk:Пелла]]
[[zh:培拉]]
21.521

уредување