Разлика помеѓу преработките на „Меѓународен аеродром Бориспил“

нема опис на уредувањето
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Бориспил}}
[[Категорија:СообраќајАеродроми во Киев]]
[[Категорија:Аеродроми во Украина]]
[[Категорија:Згради и градби во Киев]]
 
[[de:Flughafen Kiew]]