Вилхелм II (Германија): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
}}
 
'''Вилхелм II Германски''' ({{роден|27|јануари|1859}} - {{починал|4|јуни|1941}}) бил последниот цар ({{lang-de|Kaiser}}) на [[Германско царство|Германија]] и последен крал ({{lang-de|König}}) на [[Прусија]]. Владеел од [[1888]] до [[1918]] година.
 
== Биографија ==