Разлика помеѓу преработките на „Вилхелм II (Германија)“

нема опис на уредувањето
}}
 
'''Вилхелм II Германски''' ({{роден|27|јануари|118591859}} - {{починал|4|јуни|1941}}) бил последниот цар ({{lang-de|Kaiser}}) на [[ГерманскотоГерманско царство|Германија]] и последен крал ({{lang-de|König}}) на [[Прусија]]. Владеел од [[1888]] до [[1918]] година.
 
== Биографија ==