Разлика помеѓу преработките на „А. ден Долард“

нема опис на уредувањето
* 1980 - Londen en de zaak Van 't Sant (pamflet)
* 1983 - Ik ben tegen (essays)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.ohridnews.com/index.php?mod=1&kat=4&id=34544 Мишо Јузмески: „Свадбата во Охрид“ (есеј за романот „Свадбата на седумте Цигани“ од А. ден Долард)]
 
== Извори ==
Анонимен корисник