Разлика помеѓу преработките на „9 јули (починале)“

с
+ Иван Хаџи Николов
с (Нова страница: {| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};" |valign="top" align="right"|[[...)
 
с (+ Иван Хаџи Николов)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};"
|valign="top" align="right"|[[1934]] 
|[[Иван Хаџи Николов]], македонски општественик и револуционер, еден од организаторите на [[ВМРО]] и член на ЦК на Организацијата.
|-
|valign="top" align="right"|[[1441]] 
|[[Јан ван Ајк]], фламански [[сликар]].