Куглање на девет чунови: Разлика помеѓу преработките

[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот менува: сеуште -> сѐ уште, Август -> август)
Женска лига во Македонија не постои повеќе од една деценија. <br />
<br />
Во поединечна конкуренција, секоја година Македонија одбира државен првак. Актуелен државен првак е ТодорДимитар МаневДимитровски, играч на Макпетрол, а кај девојките Данче Гијевска од Работнички (во моментот кога стана првак, сега настапува за новоформираната екипа „Борис Трајковски“).
 
== Надоврешни врски ==
16

уредувања