Разлика помеѓу преработките на „22 век“

Одземени 40 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (22ри век преместена како 22 век)
с
{{Centurybox|22}}
'''2022 век''' ('''XXII век''') започнува на [[1 јануари]] [[2101]] г. и завршува на [[31 декември]] [[2200]] г.
 
== Настани ==
[[Категорија:3 милениум]]
[[Категорија:Векови]]
[[Категорија:Векови во иднината]]
[[Категорија:Години во иднината]]