Разлика помеѓу преработките на „Дар ес Салам“

Одземени 328 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија Населено место |name = Дар ес Салам |official_name = Дар ес Салам |other_...)
 
 
Дар ес Салам е седиште на националниот авиопревозник „[[Ер Танзанија]]“.
 
{{панорама|Dar es Salaam Panorama edit2.jpg|3000п|Поглед на Дар ес Салам: централното подрачје, Кариаку и сиромашните населби}}
 
[[Податотека:Dar es Salaam aerial.jpg|мини|лево|Воздушна снимка на Дар ес Салам]]
 
===Туризам===