Разлика помеѓу преработките на „Акад“

Додадени 14 бајти ,  пред 8 години
с
r2.5.5) (Бот Додава: ar:أكد
с (r2.5.5) (Бот Брише: als, am, ar, be, bs, da, de, et, fi, gl, hi, ja, lt, nl, pt, ro, simple, sk, sr, sv, ta, tr, uk, ur, zh)
с (r2.5.5) (Бот Додава: ar:أكد)
[[Категорија:Антички Близок Исток]]
 
[[ar:أكد]]
[[zh-min-nan:Akkad]]
[[bg:Акадско царство]]
43.100

уредувања