Разлика помеѓу преработките на „Огнена Земја“

Одземени 25 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
 
Двата најголеми градови се [[Ушуаја]] и [[Рио Гранде (град)|Рио Гранде]], двата се во [[Аргентина]], а најголемиот врв е [[Дарвин (Чиле)|Дарвин]] со 2.488 метри во Чиле.
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.tierradelfuego.org.ar/ ЗваничнаОфицијална аргентинскаинтернет презентација Огњене Земље] {{es}}
 
[[Категорија:Острви]]