Павел Траханов: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
}}
 
'''Павел Траханов''' (роден на {{роден на|21|martмарт|1978}} - {{починал на|7|септември|2011}}) беше руски хокејар.
 
Починал во [[Авионска несреќа кај Јарослав (2011)|авионска несреќа]] во [[2011]] година.