Разлика помеѓу преработките на „Источни Словени“

нема опис на уредувањето
с (r2.5.1) (Бот Додава: be-x-old:Усходнія славяне)
[[Податотека:Origins 500A.png|thumb|right|410px|[[Словените|Словенски]] територии помеѓу 500-550 година]]
[[Податотека:Origins 700.png|thumb|340px|left|Источните Словенски племиња во осмиот век]]
 
{{Словенски народи}}
 
[[Категорија:Источни Словени]]