Разлика помеѓу преработките на „Хинди“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.6.4) (Бот Менува: sl:Hindujščina
с (r2.6.5) (Бот Додава: za:Vah Yindi)
с (r2.6.4) (Бот Менува: sl:Hindujščina)
[[jv:Basa Hindi]]
[[kn:ಹಿಂದಿ]]
[[kbd:Хиндубзэ]]
[[ka:ჰინდი ენა]]
[[sw:Kihindi]]
[[pl:Język hindi]]
[[pt:Língua hindi]]
[[kbd:Хиндубзэ]]
[[ksh:Hinndi (Shprooch)]]
[[ro:Limba hindi]]
[[simple:Hindi language]]
[[sk:Hindčina]]
[[sl:HindijščinaHindujščina]]
[[sr:Хинди]]
[[sh:Hindi]]
126.432

уредувања