11 септември (починале): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
<noinclude>{{Види исто така статија починати на|септември}}</noinclude>
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1733]]&nbsp;
|[[Франсоа Купрен]], француски композитор.
|-
|valign="top" align="right"|[[1794]]&nbsp;
|[[Свети Атанасиј Радовишки]], македонски светец.
|-
|valign="top" align="right"|[[1823]]&nbsp;
|[[Давид Рикардо]], англиски економист.
|-
|valign="top" align="right"|[[1971]]&nbsp;
|[[Никита Сергеевич Хрушчов]], [[советски]] [[политичар]] и [[државник]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1973]]&nbsp;
|[[Салвадор Аљенде]], претседател на Чиле.
|-
|valign="top" align="right"|[[2003]]&nbsp;
|[[Ана Линд]], шведски министер за надворешни работи.
|-
 
|valign="top" align="right"|[[2009]]&nbsp;
|[[Јоргос Папуљас]], грчки министер за надворешни работи.
|}
<noinclude>