Разлика помеѓу преработките на „Пиринска Македонија“

с
Официјални податоци од бирото за статистика на Бугарија за населението во Благоевградската област според пописот во 2011 година<ref>[http://censusresults.nsi.bg/Reports/2/2/R9.aspx?OBL=BLG Население по етническа група и майчин език в област: Благоевград.]</ref>:
 
=== Етнички групи во Благоевградската област<ref>Податоците се за лицата одговориле на доброволните прашања за самоопределување по етничка група и мајчин јазик.</ref> ===
{|class="sortable" {{prettytable}}
! Eтничка група !! броj<br /> !! '''%'''<br />
5.612

уредувања