Разлика помеѓу преработките на „Хјого (префектура)“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Префектура Хјого)
{{coord|35|0|0|N|134|54|59|E|display=title}}
[[слика:Map_of_Japan_with_highlight_on_28_Hyogo_prefecture.svg|мини|десно|200п|Локацијата на префектурата Хјого]]
'''Хјого''' ([[Јапонски јазик|Јапонскијапонски]]:兵庫県; ''Hyōgo-ken'') е [[Префектури во Јапонија|префектура]] во [[Јапонија]] која се наоѓа во регионот [[Кансаи]] на островот [[Хоншу]]. Главен град е [[Кобе]].
 
== Надворешни врски ==