Разлика помеѓу преработките на „Солт Лејк Сити“

с
r2.7.2) (Бот Менува: az:Solt Leyk Siti; козметички промени
с (r2.6.2) (Бот Додава: ie:Salt Lake City)
с (r2.7.2) (Бот Менува: az:Solt Leyk Siti; козметички промени)
== Надворешни врски ==
{{Commonscat|Salt Lake City}}
* [http://www.slcgov.com/ Официјален веб портал на градот]
* [http://www.Untraveledroad.com/USA/Utah/SaltLake/Saltlake.htm Виртуален приказ на градот]
 
[[Категорија:Главни градови на американските сојузни држави]]
[[an:Salt Lake City]]
[[ast:Salt Lake City]]
[[az:Solt- Leyk- Siti]]
[[zh-min-nan:Salt Lake City]]
[[be:Горад Солт-Лэйк-Сіці]]