Светско првенство во фудбал 1978: Разлика помеѓу преработките

с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.6.1) (Бот Менува: lv:1978. gada FIFA Pasaules kauss)
[[it:Campionato mondiale di calcio 1978]]
[[he:מונדיאל 1978]]
[[ka:ფეხბურთის მსოფლიო საფეხბურთო ჩემპიონატი 1978]]
[[la:Certamen Mundanum Pedilusorium (1978)]]
[[lv:1978. gada FIFA Pasaules kauss]]