Разлика помеѓу преработките на „Машка кошаркарска репрезентација на Швајцарија“

с
r2.7.1) (Бот Додава: de:Schweizer Basketballnationalmannschaft
(Создадена страница со: {{Infobox national basketball team | country = Швајцарија | color1 = | color2 = | coach = Себастијан Родуи | fiba_ranking = ...)
 
с (r2.7.1) (Бот Додава: de:Schweizer Basketballnationalmannschaft)
[[Category:Кошаркарски репрезентации|Швајцарија]]
 
[[de:Schweizer Basketballnationalmannschaft]]
[[en:Switzerland national basketball team]]
[[fr:Équipe de Suisse de basket-ball]]
34.422

уредувања