Разлика помеѓу преработките на „Луј XVI“

Додадени 72 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.6.5) (Бот Додава: mzn:لویی شونزدهم)
[[Категорија:Бурбонска династија во Франција]]
[[Категорија:Француски кралеви]]
[[Категорија:Европски монарси од 18 век]]
 
{{Link FA|ca}}