Разлика помеѓу преработките на „Луј-Филип“

Додадени 72 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: hy:Լուի Ֆիլիպ)
с
[[Категорија:Орлеанска династија]]
[[Категорија:Француски кралеви]]
[[Категорија:Европски монарси од 19 век]]
 
[[ang:Loðwic-Philippus Francena Cyning]]