Разлика помеѓу преработките на „Грб на Танзанија“

с
нема опис на уредувањето
с
 
* [[Знаме на Танзанија]]
 
 
{{Африка по тема|Грб на}}
{{Танзанија во теми}}
 
[[Категорија:Национални симболи на Танзанија]]
[[Категорија:Државни грбови во Африка|Танзанија]]
 
[[ar:شعار تنزانيا]]