Разлика помеѓу преработките на „Петар Ангелов (ВМРО)“

с
Османлиската империја,
с (Османлиската империја,)
наставка= |
роден-дата= {{роден на|||1895}} |
роден-место= [[Гражден]], [[МакедонијаОсманлиска империја,]] |
починал-дата= {{починал на|28|јуни|1932}} |
починал-место= {{починал во|Хасково|}}, [[Бугарија]] |
5.612

уредувања