Разлика помеѓу преработките на „Велин Алајков“

нема опис на уредувањето
роден-место= [[Богослов]], [[Бугарија]] |
починал-дата= {{починал на|17|ноември|1922}} |
починал-место= {{починал во|Ќустендил|}}, [[ИталијаБугарија]] |
}}
'''Велин Алајков''' бил македонски револуционер, учесник во македонското револуционерно движење, деец на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]][[Внатрешна македонска револуционерна организација (Автономистичка)|Внатрешна македонска револуционерна организација ]].