Разлика помеѓу преработките на „Александар Бујнов“

с
нема опис на уредувањето
с
роден-место= {{роден во|Шумен}}, [[Бугарија]] |
починал-дата={{починал на|27|септември|1924}} |
починал-место= {{починал во|Банско (Бугарија)}}, денес [[Бугарија]] |
}}
'''Александар Иванов Ненов''' ({{lang-bg|Александър Буйнов}}), наречен '''Бујнов''' ([[26 септември]] [[1879]] - [[27 септември]] [[1924]]) е бугарски револуционер, учесник во македонското револуционерно движење, член и војвода на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]].
5.612

уредувања