Разлика помеѓу преработките на „Александар III (појаснување)“

с
r2.6.4) (Бот Додава: br:Alesant III
с
с (r2.6.4) (Бот Додава: br:Alesant III)
* [[Александар III (византиски владетел)|Александар III]], Византиски владетел (870 - 913, владеел 912 - 913) – син на Василиј I, регент на својот внук
 
[[br:Alesant III]]
[[bg:Александър III]]
[[ca:Alexandre III]]
126.126

уредувања