Разлика помеѓу преработките на „Киевско-печерска лавра“

с
нема опис на уредувањето
с
[[Категорија:Објекти на светско наследство на Украина]]
[[Категорија:Музеи во Киев]]
[[Категорија:Киево-Печерска Лавра| ]]
[[Категорија:Манастири во Украина]]
[[Категорија:Православни манастири во Украина]]